Norwich Hasler Results 2018

Results Norwich 2018 Hasler (Final File)

Norwich Hasler 2018 Provisional Results

Div2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MATTHEW CALLOW NOR SMK 2 01:25:20 20
2 THOMAS PICKERING LBZ JMK 2 01:25:21 19
3 MATT PARKES BSF SMK 2 01:26:21 18
4 WILLIAM STROUD CLM SMK 2 01:27:24 17
5 JOE FITZPATRICK CLM SMK 2 01:29:33 16
6 DEAN TERRY NOR SMK 2 01:30:19 15 ?D
OLIVER RIX NOR SMK 2 dns
Div3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOE SPENCER CLM SMK 3 01:28:11 20
2 JOSH MURAD NOR JMK 3 01:28:45 19
3 MIKE MARTIN LBZ VMK 3 01:30:32 18
4 DAVID DUFF RAF VMK 3 01:30:33
5 TOBY BOOTH NOR JMK 3 01:30:44 17
6 RICHARD WINSTANLEY BSF SMK 3 01:31:54 16
7 BEN WANT NOR JMK 3 01:32:18 15
8 PIRAN SHELLEY CAM VMK 3 01:35:35 14
9 CONNOR SMITH NOR JMK 3 01:36:17 13 ?D
10 KIERAN SMITH NOR JMK 3 01:40:42 12 ?D
Div4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JONATHAN PIRMUHAMEDOV CLM JMK 4 01:17:16 20
2 DANIEL MARCH CLM JMK 4 01:17:17 19
3 DAVID GURNEY BSF JMK 4 01:17:18 18
4 RICHARD STENNING WEY SMK 4 01:17:29
5 PETER 2 CLARKE CAM VMK 4 01:18:49 17
6 CHRISTIAN WEHRENFENNIG CAM SMK 4 01:19:27 16
7 FIONA GRADY NOR VFK 4 01:19:28 15
8 OSCAR GRIFFITHS CLM JMK 4 01:20:22 14
9 EUAN CATON BSF JMK 4 01:20:35 13
10 JAN SKLENAR NOR VMK 4 01:21:23 12
11 MATT HOW NOR VMK 4 01:21:48 11
12 GRACE ANDERSON NOR JFK 4 01:25:56 1 ?D
13 MIKE ANDERSON NOR SMK 4 01:27:03 1 ?D
ANDREW ROSS NOR VMK 4 rtd
Div5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 MARTIN HANCY NOR VMK 5 01:19:55 20 P4
2 DANIEL SKLENAR NOR JMK 5 01:19:56 19 P4
3 TIM SCOTT NOR VMK 5 01:21:53 18
4 SEBASTIAN TIDESWELL CAM JMK 5 01:22:01 17
5 KATY WALKER NOR JFK 5 01:22:45 16
6 RUPERT TIDESWELL CAM JMK 5 01:23:50 15
7 REGINALD ELLIOTT LBZ VMK 5 01:26:31 14
8 MIKE TOOMEY BSF VMK 5 01:26:43 13
9 AMY BARKER NOR JFK 5 01:27:30 12 ?D
10 ROBERT GREEN NOR VMK 5 01:28:07 11 ?D
11 LUCY WALKER NOR JFK 5 01:29:37 10 ?D
12 ALIS ROGHI NOR JFK 5 01:30:07 1 ?D
CAROLINE BANSON NOR VFK 5 dns
MIKE WALSH NOR VMK 5 dns
GARY SMITH NOR VMK 5 dns
Div6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 STEFFEN SONNTAG CAM SMK 6 01:22:29 20 P5
2 TERRY EPPS NOR VMK 6 01:23:03 19 P5
3 JOE RICHARDS NOR JMK 6 01:23:48 18 P5
4 RUSSEL BREYER IPS VMK 6 01:25:18 17 P5
5 BETHANY GOODLAD LBZ SFK 6 01:27:54 16
6 MEGAN WILCOX NOR SMK 6 01:28:07 15
7 NEIL BOAST BSF VMK 6 01:28:11 14
8 DAVID GLOVER CAM VMK 6 01:29:59 13
9 MITCHELL TAMBLIN NOR JMK 6 01:31:09 12
10 TONY PERRY VIK VMK 6 01:31:57 11
11 LOUIS JACQ CAM JMK 6 01:32:45 10 ?D
12 BRIAN MCKINNEY NOR VMK 6 01:33:41 9 ?D
KATY DIXON LBZ JFK 6 rtd
Div7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 THOMAS WALKER NOR SMK 7 00:42:57 20 P6
2 ADAM WANT NOR VMK 7 00:43:08 19 P6
3 CHARLOTTE THISTLEWOOD NOR JFK 7 00:43:57 18
4 KEVIN BLAKEY IPS VMK 7 00:43:59 17
5 ANDREW JUDD NOR SMK 7 00:44:05 16
6 THEO SALES CAM JMK 7 00:44:17 15
7 ANDREW MILLER LBZ VMK 7 00:44:20 14
8 JAMES BLACK VIK VMK 7 00:44:55 13
9 JAGO TAYLOR NOR JMK 7 00:46:55 12 ?D
10 TANIA MORLEY NOR VFK 7 00:48:21 1 ?D
11 MANDY HUSSEY LBZ VFK 7 00:52:59 1 ?D
Div8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLOTTE LE-MAY NOR JFK 8 00:47:21 20
2 TABITHA YULL NOR JFK 8 00:47:22 19
3 JAMIE HULME CAM VMK 8 00:47:45 18
4 MADELEINE OASTLER CLM JFK 8 00:47:55 17
5 DAVE GEE IPS VMK 8 00:49:05 16
6 MIKE HEAD CLM VMK 8 00:51:33 15
Div9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHRISTIAN WILLIAMS CLM JMK 9 00:44:06 P7
2 GLEN MURES IPS SMK 9 00:46:42 20 P8
3 BELLE CARTWRIGHT LBZ SFK 9 00:46:45 19 P8
4 SEAN WOODLEY CLM SMK 9 00:47:16 18 P8
5 LUCINDA OSBORNE NOR VFK 9 00:48:44 17
6 PENNY GLOVER CAM VFK 9 00:48:46 16
7 ANNA THISTLEWOOD NOR VFK 9 00:49:44 15
8 PAUL MURPHY LBZ VMK 9 00:50:50 14
9 PEPI CUENCA NOR VFK 9 00:50:55 13
10 AMELIA THOMSON CLM JFK 9 00:53:22 12
11 FRANCHESCA WILLIAMSON CLM JFK 9 00:53:25 11
12 DAVID SHIPWAY LBZ VMC 9 00:55:06 10
13 JACOB WANT NOR JMK U12M 00:57:16 9
14 TOBY WANT NOR JMK 9 00:57:40 8
15 IAN COPELAND NOR SMK 9 01:00:17 7
16 LINDSAY BARKER NOR VFK 9 01:00:38 6
17 AMANDA SMITH NOR VFK 9 01:02:00 5
18 MARIA NETHERCOTE NOR VFK 9 01:02:50 4
JACK STEWART IND SMK 9 rtd
U12 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 RORY SMITH NOR JMK U10M 00:22:08 20
2 CASSIAN PAYNE CLM JMK U12M 00:23:25 19
U12 F
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SIENNA PAYNE CLM JFK U12F 00:20:05 20
2 EDITH DUFFIELD NOR JFK U12F 00:20:10 19
3 KAMILA SKLENAROVA NOR JFK U12F 00:21:31 18
4 NICOLE PIRMUHAMEDOV CLM JFK U12F 00:21:35 17
5 GEMMA BEAZLEY BSF JFK U12F 00:26:41 16
U10 M
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 HUGO SALES CAM JMK U10M 00:24:20 20
2 DANIEL MURPHY LBZ JMK U10M 00:26:35 19
Div2_2
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN HAYNES
MAX PICKERING
LBZ
LBZ
SMK
JMK
1
3
01:24:36 20
20
2 DANIEL HUNT
FLORENCE DUFFIELD
NOR
NOR
JMK
JFK
2
3
01:24:37 19
19
Div3_3
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 ASHLEY NOBBS
BRONTE HOLDEN
NOR
FOY
SMK
JFK
2
4
01:26:29 20
2 MATTHEW MILLS
DANNY BEAZLEY
BSF
BSF
SMK
VMK
4
2
01:26:33 19
19
3 ALICE CLARKSON
PAUL BREAR
CAM
CAM
SFK
SMK
3
3
01:28:30 18
18
4 ROBERT BARKWAY
KELLY BARKWAY
BPS
BPS
JMK
VFK
3
5
01:40:01 1
1
Div4_4
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DEAN WILLIAMS
STEWART CLARK
CLM
CLM
VMK
VMK
4
4
01:13:36 20
20
2 TIM BEAVER
CHRIS SZE
BSF
BSF
VMK
VMK
4
4
01:16:22 19
19
3 ZACH TAYLOR
ALEC RIJKS
NOR
NOR
JMK
JMK
4
4
01:17:07 18
18
4 TIM BROOK
CLIFFORD LEE-SMITH
NOR
NOR
VMK
VMK
4
5
01:20:14 17
17
5 PHIL CURRY
ADRIAN APPLEWHITE
CLM
CLM
VMK
VMK
5
4
01:20:55 16
16
6 JAMES CALLOW
STACEY TERRY
RAF
NOR
VMK
SFK
5
4
01:21:58 1
Div5_5
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BRENAN MORGAN
ANDY PAYNE
CAM
CAM
VMK
VMK
6
4
01:15:42 20
20
2 JONATHON WALL
LEAH FALLTRICK
CAM
CLM
SMK
SFK
5
5
01:18:14 19
19
3 ALI PENDLE
CORAL DRANE
NOR
NOR
VFK
VFK
5
6
01:20:23 18
18
4 PHILLIP TERRY
MARTIN ASHPOLE
NOR
NOR
VMK
VMK
5
5
01:21:47 17
17
5 MARTIN MATTHEWS
ROY DUNFORD
NOR
NOR
VMK
VMK
5
5
01:22:02 16
16
6 SARAH HANCY
MARTIN STROUD
CLM
CLM
VFK
VMK
5
5
01:22:03 15
15
7 IAN ABRAMS
GORDON BULLOCK
BSF
BAD
VMK
VMK
6
5
01:22:58 14
14
8 JOHN AVERY
TRACY AVERY
CLM
CLM
VMK
SFK
4
7
01:24:41 13
13
Div6_6
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLES TOOSEY
ADAM KEAR
LBZ
LBZ
VMK
VMK
6
6
01:18:54 20
20
2 PAULA HARRISON
GAVIN RIX
NOR
NOR
VFK
VMK
6
6
01:19:10 19
19
3 PETE WILLIS
DANIEL GRIFFITHS
CLM
CLM
VMK
SMK
6
6
01:20:53 18
18
4 JACK SKIPPINGS
CHRIS BLACKMORE
CLM
CLM
JMK
JMK
6
6
01:24:20 17
17
5 AMANDA MORRIS
BRYAN HANDSLEY
LBZ
LBZ
VFK
VMK
6
6
01:25:00 16
16
Div7_7
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 BEN CRIBB
JEFF CRIBB
IPS
IPS
SMK
SMK
7
7
00:39:23 20
20
2 CHRISTOPHER SHARP
JO DAVIS
NOR
NOR
VMK
SFK
5
9
00:39:40 19
19
3 WIM BRUNSTING
WILLIAM KERSLAKE
CAM
CAM
VMK
SMK
7
7
00:39:48 18
18
4 ANT WRIGHT
KERSTIN QUEENEY
BSF
BSF
VMK
VFK
6
9
00:40:15 17
17
5 MIKE HARRISON
TONY BROWN
NOR
NOR
VMK
VMK
7
7
00:40:20 16
16
6 ANDREA HINKOVA
STACEY DUFFIELD
NOR
NOR
SFK
SFK
7
8
00:41:47 15
15
7 STEVE MOULE
MAUREEN MOULE
CLM
CLM
SMK
VFK
5
9
00:42:20 14
14
8 TONY GARSTANG
SHARON PROCTOR
IPS
IPS
VMK
VFK
6
8
00:42:24 13
13
8 BILLY HALL
MEGAN FOYSTER
NOR
NOR
JMK
JFK
6
9
00:42:24 13
13
10 MAURICE ZOPPELLINI
ALEX ARCHER
HYM
HYM
VMK
SMK
7
7
00:43:01 12
12
11 ANNE LAMBERT
NATHAN LAMBERT
BSF
BSF
VFK
VMK
7
7
00:43:15 11
11
12 JENNI MOORE
NICK TAYLOR
NOR
NOR
VFK
VMK
7
7
00:43:39 10
10
13 GRACE BARKWAY
TAMMY EDWARDS
BPS
BPS
JFK
VFK
5
9
00:43:43 9
9
14 KERRY DUFF
JENNY SUREY
NOR
NOR
VFK
VFK
5
9
00:44:00 8
8
15 EMILY WATERS
IMOGEN HUNTER
CAM
CAM
SFK
JFK
7
8
00:45:07 1
1
Div8_8
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 DAVID CAYFORD
JACQUELINE CAYFORD
BSF
BSF
VMK
VFK
8
8
00:47:30 20
20
Div9_9
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 SIOBHAN LATHAM
CATHERINE ROBINSON
BSF
BSF
SFK
SFK
9
9
00:47:44 20
20
2 ALBERT HICKS
ANDREW HICKS
NOR
NOR
SMC
VMC
9
9
00:48:46 19
19
3 MARK JAMES
AMY CRAIG
VIK
VIK
VMC
SFC
9
9
00:51:49 18
18
P divs 1, 2 & 3 K1
Promotions Time
P to Div 1 01:22:05.46
P to Div 2 01:28:28.60
P divs 4, 5 & 6 K1
Promotions Time
P to Div 3 01:16:03.07
P to Div 4 01:21:13.93
P to Div 5 01:26:21.10
P divs 7, 8 & 9 K1
Promotions Time
P to Div 5 00:40:55.67
P to Div 6 00:43:21.25
P to Div 7 00:45:48.59
P to Div 8 00:48:14.18
D divs 1, 2 & 3 K1
Demotions Time
D to Div 2 01:23:19.32
D to Div 3 01:29:47.08
D to Div 4 01:36:10.22
D divs 4, 5 & 6 K1
Demotions Time
D to Div 5 01:22:13.15
D to Div 6 01:27:24.01
D to Div 7 01:32:31.18
D div 7 K1
Demotions Time
D to Div 8 00:46:16.66
P divs 4, 5 & 6 K2
Promotions Time
P to Div 3 01:10:55.90
P to Div 4 01:16:03.07
P to Div 5 01:21:13.93
P divs 7, 8 & 9 K2
Promotions Time
P to Div 6 00:39:55.67
P to Div 7 00:43:21.25
P to Div 8 00:45:48.59
Club points
Club Points Overall
Norwich CC 233 10
Bishops Stortford CC 226 9
Chelmsford CC 223 8
Cambridge CC 219 7
Leighton Buzzard CC 212 6
Ipswich 136 5
Viking KC 60 4
Herts Young Mariners 24 3
Broadland Paddle Sport 20 2
Barking & Dagenham CC 14 1
Lightning points
Club Points
Norwich CC 57
Chelmsford CC 56
Cambridge CC 20
Leighton Buzzard CC 19
Bishops Stortford CC 16